نحوه پاک کردن آرایش از صورت

پاک کردن آرایش پیش از خواب جزو یکی از مهم ترین مراقبت های اساسی برای حفظ پوست است. اگر تا به امروز نمیدانستید پاک کردن رایش چقدر ضروری است، از الان شروع کنید.

آرایش چشم

اگر معمولا آرایش چشم هایتان کم است و پوستتان حساس است، می‌توانید صورتتان را با آب بشویید. اما اگر آرایش چشم هایتان سنگین است و از لوازم آرایشی ضد آب یا واتر پروف استفاده می‌کنید، ترجیحا از یک پاک کننده آرایشی با پایه مواد روغنی تهیه کنید. در ابتدا خوب این پاک کننده را توان دهید تا اگر مواد موجود در آن از هم جدا شده باشند، با هم ترکیب شوند. سپس یک گوش پاک کن برداشته و آن را به محلول آغشته کرده و آرام آرام روی مژه های خود بمالید تا کاملا پاک شود.

پاک کردن کرم پودر و رژ گونه

هنگام پاک کردن آرایش صورت در ابتدا با یک هد بند یا گل سر موهایتان را عقب جمع کنید و نگذارید به هیچ وجه روی صورتتون بیاید. سپس به حدود یه نخود از پاک کننده‌ی آرایشتان را روی انگشتتان بگذارید و شروع کنید به صورت چرخشی و دورانی روی پوست ماساژش دهید.

رژ لب زدایی!

مرحله آخر پاک کردن آرایش از روی صورت، مخصوص لب‌هاست. برای پاک کردن لب‌ها از رژ کافیست یک لایه‌ی نسبتا ضخیم از وازلین رو روی لبتان قرار دهید و حدود پنج دقیقه صبر کنید. روغن موجود در وازلین شروع به شکستن ترکیب روغنی رژ لب می‌کند و سطح لب را کاملا از رژ پاک می کند